Bio – Eugen “6-zmysel” Vizváry

Nástroje

  • Klavír, Basgitara

Hudobné žánre

  • Jazz, Funky, Fusion, Rock, Pop, Hip-Hop, R&B, Country, Classic

Ďalšie oblasti umeleckého pôsobenia

  • Kompozícia, aranžovanie, produkcia

Biografia:

Narodil sa v r. 1977 v Bratislave, Slovensko. Pochádza z hudobníckej rodiny.

Absolvoval ĽŠU v Bratislave, hru na klavíry. Počas štúdia sa zúčastnil na viacerých klavírnych súťažiach s popredným umiestnením.

Navštevoval súkromné štúdium hry na klavír v Budapešti, so zameraním na jazz.

Zakladateľ skupiny Chorea minor, s ktorou sa prezentuje na rôznych jazzových súťažiach

Člen skupiny DIDI BAND pod vedením svojho brata Ernesta Vizváryho s ktorou pôsobí na lodiach ako, tt-line – Nils Holgerson, Viking line a rôznych kluboch v Európe.

Patrí k najvyhľadávanejším klaviristom v Slovenskej a Českej Republike.

Jeho hudobná činnosť spočíva v práci v hudobných štúdiach, komponovaním, aranžovaním, pôsobí ako producent a doprevádza popredných Slovenských a Českých umelcov.

Účinkuje v rôznych Televíznych Show’s.

Spolupracuje s hudobníkmi ako Poogie Bell, Braylon Lacy, Reggie Washington, Oskar Rózsa, Martin Valihora, AnitaSoul, Michal Bugala, Štefan Bugala, Mária Bundová, Tina, Rytmus, Marcel Palonder, Martin Chodúr, Juraj Griglák, Eric Marienthal, Mark Kelley, Kim Davis, Vivian Sessoms, Oldo Petráš, Marian Čekovský, Miroslav Žbirka, Ivan Vereš, Nela Pocisková, Kuli, Misha, Robo Opatovský, David Koler, Rb, Ivan Dimo Dimitrov, Robo Papp, Robert Vizvári, David Hodek, Daniel Salontay, Radovan Tariška, Ondrej Štveráček, Robert Rist, Branislav Kostka, Juraj Burian, Emil Frátrik, Eugen Botoš, Juraj Gregorík, Lubor Priehradník, Tono Popovič a mnohí iní…